Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kratos

Kratos je charakter videohry God of war od Sony Computer Entertainment. Poprvé se objevil ve velmi úspěšné videohře God of war (vydaný v březnu roku 2005).

kratos_god_of_war_iii.jpg

 

Kratos je v sérii videoher nucen vydat se na mnoho dobrodružství ve snaze odvrátit katastrofu nebo změnit svůj osud. Je často vržen do morálně nejednoznačných činností, při kterém působí extrémní bolest každému, kdo se mu postaví do cesty jeho spravedlivosti. Skrz sérii je Kratos zobrazován jako anti-hrdina který často provádí pochybná akce.  Každé dobrodružství tvoří část ságy s pomstou jako hlavní téma, a poskytuje další informace o původu Kratos (nakonec se ukázal být polobůh).

Kratos obdržel mnoho pozitivních recenzí, je popisován jako „soucitný antihero“. Charakter postavy je často spojován i s dalšími produkty jako jsou: umělecká díla, oblečení, filmy, romány, loterie, hračky, kryty na mobilní telefony. Guru hry tvrdí že „Prakticky každý, i kdyby nehrál některý z God of War her, by měl vědět kdo je Kratos.“

Během tvůrčího procesu, hry režiséra David Jaffe který se pokoušel o vytvoření postavy, která vypadala "brutální", ale chtěl oddělil jeho vzhled podle toho, co je považováno za tradičního řeckého hrdinu. Tradiční brnění bylo také odstraněno z charakteru za účelem podporovat charakteroví "individualismus". Jeden z prvních konceptů byla plně maskovaná postava, ale nápad byl opuštěný, když se tento návrh zdál "bez duše", chyběla definovaná osobnost.

Dvojité řetězem spojené nože (double-chained blades) byly vybrány jako hlavní Kratosova zbraň. Měli zdůrazňovat zvířecí povahu postavy, přičemž zůstal boj plynulým.

Nejpozoruhodnějším vnějším znakem je bílí popel na Kratosovy pleti, který mu přiděluje titul „Ghost of Sparta." Mezi další znaky patří jizva přes pravé oko, velké červené tetování (původně bylo modré) začíná na levém oku a končí v levém rameni. Jizva se nakonec ukáže být výsledkem setkání v dětství s Áresem, zatím co tetování má být poctou jeho zemřelého bratra Deimose, který měl podobné znaky v God of War: Ghost of Sparta. Další změny, které nastanou v průběhu série patří: dočasné přidání Boží zbroje jako v God of War (podobné na vlastní brnění Area). V God of War II břišní jizva a schopnost posílení obrněných jako zlatého rouna, nárameník - God of War II, a Boots of Hermes v God of War III.

Věštec předpověděl pád Olympu, kdyby měli Titáni možnost (byli uvěznění bohy), a předpověděl bojovníka, který osvobodí Titány. Zeus a Ares věří, že je to Deimos, bratr Kratose, vzhledem k jeho podivnému mateřskému znaménku. Ares přeruší vzdělávání obou dětí a unese, Deimose. Kratos tomu chce zabránit ale Ares ho poraní přes jeho pravé oko. Deimos je mnoho let mučen bohem Thanosem. Kratos věří, že je Deimos mrtvý a tak se nechá tetovat stejně, jako bratrovo mateřské znamení.

 Kratos se stane nejmladším kapitánem spartské armády, tam se ukáže jeho žízeň po moci. Jednou, v tváří tvář totální porážce od hordy barbarů se Kratos obrátí k Áreovy se slovy „Aree, bože války, znič mé nepřátele a můj život je tvůj.“. Vzhledem k Blades of Chaos, Kratos zničí své nepřátele a stovky dalších ve jméno boha války. Po tricích Area Kratos zabije svojí manželku a dceru v chrámu věnovanému Athéně, Kratos je zděšen svojí krvežíznivostí a zříká se služby u Area. Když chrám hoří, věštkyně odsoudí Kratose nosit "znamení jeho strašlivého činu", býlí popel jeho rodiny. I když Kratos pak slibuje sloužit jiným bohům, aby mohli přijmout odpuštění a úlevu od nočních můr jeho minulých skutků, je otevřeně vzdorný. Kratos se zdráhá pomoci bohům, tak ho Helios unese. Odpustí jim až mu Persephona nabídne možnost setkat se svojí dcerou. Je však nucen změnit své rozhodnutí, když Persephone použije Titan Atlas ve snaze zničit svět a opět jeho manželku. S vědomím že ušetří svojí manželku zabije Persephonu a uvolní Heliose.

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

kratosovi bitvi

(martin, 26. 7. 2013 14:20)

God of war je má nejobliveňejší hra a dobrý bilo jak kratos zabijel bohi ale nejbrutalňejši bilo jak kratos zabijel zeuse krale bohu a nejlepši god of war je 3 sem vaš největši fanda

Re: kratosovi bitvi

(yvyv, 18. 7. 2014 21:03)

Tak tosi musíš zahrát i 4řku je boží ale pří ji udělal nový autor takže se asi 5tky nedočkáme a píšese BYLO :)